10 yıl önce zengin bir kıza aşık olan ve onunla kısa bir süredir çıkan adam aşık olduğu kıza evlilik teklif etmeye karar verdi. Ancak hiçbir şey hayal ettiği gibi gerçekleşmedi. Çünkü zengin kız, erkeğin evlilik teklifini reddetmişti. Reddetme sebebi ise erkeğin fakir olması ve kızın ihtiyaçlarını düşük maaşıyla karşılamasının imkansız olduğudur. Aynı zamanda zengin kız fakir erkeğe ikisinin farklı hayatlara ve sosyal sınıflara ait olduklarını ve ortak bir hayat yaşamalarının çok komik olduğunu da söylemiştir. Ayrıca…

İşte Zehra'nın Kazandığı Okul!

Bunun üzerine büyük hayal kırıklığı ve üzüntü yaşan erkek bunu hayatı boyunca unutmamıştır. Olayın üzerinden 10 yıl geçmiş ve kızla erkek bir alışveriş merkezinde tekrardan karşılaşmışlardır. Kız 10 yıl önce evlilik teklifini reddettiği adamı hemen tanımış ve ona yaklaşarak sohbet etmeye başlamıştır. Bir zamanlar reddettiği fakir erkeğe çok zeki bir adamla evlendiğini, maaşının 17 bin dolar olduğunu küstahça anlatmaya başlamıştır.

İşte Zehra'nın Kazandığı Okul!

Ve sonunda erkeğin 10 yıl önceki terk edilişi atlatıp atlatamadığını sormuştur. Genç adam 10 yıl önce aşık olduğu ve evlilik teklif ettiği bu kadının küçümseyici hareketleri karşısında tepki vermek yerine sessiz kalmayı tercih etmiştir.

İşte Zehra'nın Kazandığı Okul!

Bir süre sonra yanlarına kadının kocası gelmiştir ve kadın ikisini tanıştırmadan önce kocası hemen genç adamla konuşmaya başlamıştır. Kadının kocası genç adama eşimle daha önceden tanışıyorsunuz galiba. Hayatım bu benim patronum Carlos üzerinde çalıştığım 150 milyon dolarlık projenin sahibi demiştir. Eşinin söyledikleriyle büyük bir şok geçiren kadın nasıl tepki vereceğini bilememiştir. Kadının şaşkınlığını fark eden Carlos acil bir işi olduğunu söyleyip yanlarından ayrılmıştır.

İşte Zehra'nın Kazandığı Okul!

Kadın ilk şoku atlatınca eşine Carlos hakkında bir şeyler sormuştur. Kocası da patronu hakkında bildiklerini eşine anlatmaya başlamıştır. Bana geçmişte bir kız sevdiğini ve kendisine evlilik teklif ettiğini fakat kızın kendisinin fakir olduğu için teklifi kabul etmediğini ve onu terk ettiğini söyledi. Bunun üzerine başarılı ve zengin birisi olmak için çok çalışan ve hayallerine kavuşan Carlos şu anda büyük bir şirketin sahibi ve ayda milyonlarca dolar kazanıyor ve başarısının sebebi olarak ise 10 yıl öncesinde aşık olduğu kızı gösteriyor. Ancak geçmişte aşık olduğu kadını hala unutamadığı için halen daha bekar diye de belirtmiştir. Sonrasında ise eşine Carlos’un şimdiki halini görse o kadın ne düşünürdü, 

İşte Zehra'nın Kazandığı Okul!

keşke teklifini kabul etsem diye düşünür müydü diye sormuştur. Kadın ise yaşadığı büyük şaşkınlıktan ne düşüneceğini nasıl tepki vereceğini bilememektedir. Hayat çok kısa ve bir ayna gibidir. Bu yüzden ayna ne yansıtırsa onu görebilirsiniz ve kısa olduğu içinde her şey kısa bir sürede değişebilir. Bu sebep ile hayatta vereceğiniz her kararı iyi düşünmelisiniz.