Tiyatro, sinema, dizi oyuncusu ve seslendirme sanatçısı Sezai Aydın yaşamını yitirdi. Aydın’ın bir süredir k’oronavirüs tedavisi gördüğü ve bu nedenle vefat ettiği öğrenildi. Tiyatro, sinema, dizi oyuncusu ve seslendirme sanatçısı Sezai Aydın 69 yaşındaydı… Büyük yetenekti. Ömrünü sanata vakfetmiş bir isimdi… Sanat camiasının ve sevenlerinin başı sağ olsun…

Rambo, Rocky Balboa, Bill Cosby, Fred Çakmaktaş, Al Pacino, Robert de Niro karakterlerini seslendiren Sezai Aydın’ın eşi, Fatma Çiğdem Aydın, Kasım ayında kanser nedeniyle hayatını kaybetmişti.

YAHŞİ CAZİBE’DE PATRON HULUSİ KARAKTERİNİ CANLANDIRMIŞTI

SEZAİ AYDIN KİMDİR

Ankara Üniversitesi İktisadi ve Ticari İlimler Akademisi mezunu olan Aydın, Şehir Tiyatroları sanatçısı olup, bugüne kadar birçok oyunda görev yapmıştır. Bir dönem Keçiören Belediyesi’nde “Cumartesi Cumartesi” adlı bir çocuk eğlence programını yürütmüş olan ve kamera karşısına da geçerek sinema ve dizi filmlerde de rol alan usta sanatçı, yıllarca birçok ünlü yerli ve yabancı karakterin seslendirmesini başarıyla yürütmüştür. Ayrıca, Başkent İletişim Bilimleri Akademisi13 Temmuz 2020 tarihinde Wayback Machine sitesinde arşivlendi.’nde, Seslendirme ve Oyunculuk eğitimleri verdi.