Başarılı oyuncu kadrosu ile gönülleri fetheden Hercai dizisinde Hazar Şadoğlu karakteri ile izlediğimiz Serhat Tutumluer oyunculuğunun yanı sıra yakışıklılığı ile de ilgi görüyor. Deneyimli oyuncu Serhat Tutumluer sosyal medyada özel hayatı en çok merak edilen isimlerden. Özellikle Hercai’nin Hazar Şadoğlu’su Serhat Tutumluer’in eşinin kim olduğunu öğrenenler şaşkınlıklarını gizleyemiyor. Hercai’nin Hazar Şadoğlu’su Serhat Tutumluer’in eşi ile aynı dizide yer almış…

siz eşini tanıyormuydunuz

Serhat Tutumluer, 29 Haziran 1972 tarihinde Eskişehir’de doğmuştur. Eskişehir’de büyüdü. 1989 yılında İstanbul Üniversitesi Sosyoloji Bölümü’nde üniversite hayatına başlayan Serhat Tutumluer, bir yıl okuduktan sonraHacettepe Üniversitesi Ankara Devlet Konservatuarı Tiyatro Bölümüne geçiş yaparak buradan mezun oldu.

siz eşini tanıyormuydunuz

Serhat Tutumluer, mezun olduktan sonra 1995 – 1997 yılları arasındaAnkara Devlet Tiyatrosu’nda sözleşmeli sanatçı olarak çalıştı. Bu kurumda, “Sevda Türküsü”, ” Budala”, “Giordano Bruno, “Küçük Nasreddin” adlı oyunlarda oynadı. 1997 yılında İzmitŞehir Tiyatrosu’na girdi. Burada da 2009 yılına kadar görev yaptı. 2009 yılından sonra ise kurucularından biri olduğu İstanbul TALİMHANE TİYATROSU’nda oyunlar oynadı.

siz eşini tanıyormuydunuz

Dalış tutkunu olan Serhat Tutumluer, yamaç paraşütü yapmayı da ve klasik müzik dinlemeyi çok seviyor. Sohbet ederek eğlenir, dünyada en çok sevdiği şey konuşmaktır. Serhat Tutumluer’i İstanbul’da nerede blues ve caz çalıyorsa oralarda bulabilirsiniz. 2008 yılında yapımcı, senaristi ve yönetmeni Tolga Örnek olan “Devrim Arabaları” sinema filminde Haluk Bilginer, Taner Birsel, Ali Düşenkalkar, Halit Ergenç, Altan Gördüm, Onur Ünsal, Selçuk Yöntem, Vahide Gördüm, Uğur Polat, Sait Genay, Murat Serezli ile birlikte oynadı. 2011 – 2013 yılları arasında “Umutsuz Ev Kadınları” dizisinde Songül Öden,Bennu Yıldırımlar, Ceyda Düvenci, Evrim Solmaz, Özge Özder, Deniz Uğur ile beraber rol aldı

siz eşini tanıyormuydunuz

23 Aralık 2014 tarihinde TRT ekranlarında yayınına başlayan ve yönetmenliğiniKudret Sabancı’nın yaptığı Bir Osmanlı Polisiyesi olan “Filinta” adlı dizideSerhat Tutumluer “Boris Zaharyas” karakterini canlandırırken başrollerdeMehmet Özgür (Kadı Gıyaseddin Hatemi), Onur Tuna (Filinta Mustafa), Damla Aslanalp (Lara Zaharyas), Yosi Mizrahi (Esad Paşa), Naz Elmas (Azize),Bülent Alkış (Padişah), Kayra Şenocak (Hasan) gibi isimler rol almıştır. Serhat Tutumluer, 2007 yılında tiyatro oyuncusu Senan Kara ile evlendi. Bir oğlu vardır.