Sarkık Yanaklarla Baş Etmek İçin 4 Öneri

Genetik mirasımız yüzümüzün şeklini belirlese de iyi beslenme alışkanlıkları ve özel bakım muhteşemlar yaratabilir.

Yanaklarınızın gevşekleşmeye başladığını mı fark ettiniz? Belki biraz sıkılığını kaybetmiş olabilir mi? Endişelenmeyin, burda bu etkiyi ortadan kaldıracak ve kendinizi daha çekici hissetmenize yardım edecek çok kolay ve pahalı olmayan tavsiyeler sunacağız. Okumaya devam edin!

Sarkık yanakları sıkılaştırmak ve kaldırmak için tavsiyeler
Hepimiz zamanla küçük değişikliklerin görünüşümüzü değiştirdiğini biliyoruz. Bu kabul etmemiz gerekli olan doğal bir durum. Her ne kadar yaşlanmanın etkileriyle doğal ev tedavileri ve güzellik bakım metotları ile başa çıkabilsek de, bunlar yaşlanmanın tüm etkilerini ortadan kaldırmayacak – söz gelimi 50 yaşındayken 20 yaşındaki birinin yüzüne sahip olamayız. Ama çekici olmaya ve kendimizi aynada güzel görmeye devam edebiliriz. Önemli olan da bu.

Genetik miras, kilogram değişimleri ve iyi ya da kötü beslenme yanakların az ya da çok sarkmasını etkileyecektir. Ama bu duruma yardımcı olabiliriz ve olumsuz etkileri basit tarifler ile yatıştırabiliriz. Not alın:

1. Yüz egzersizleri
Kalçalarımızı ve karnımızı sıkılaşırmak için yapmış olduğumuz gibi yanaklarımızı da sıkılaştırabiliriz. Yanaklarımızdaki kaslar bir yere gitmez, bu nedenle daima onları canlandırıp sarkmayı düzeltebilirsiniz. Bu yöntem bu nedenle takip etmeye değer. Peki nasıl yapacaksınız? Çok kolay. Bir aynanın önünde durun ve 10 saniye boyunca abartılı şekilde gülümseyin, ardından dinlenin ve 5 kere tekrarlayın. Ardından yanaklarınızı balon şişirir gibi hava ile doldurun. Yine, bunu 10 saniye uygulayın, rahatlayın ve beş kere tekrarlayın. Son olarak, her iki elinizle yanak kemiklerinin üstüne dairesel hareketlerle 2 dakika boyunca masaj yapın, sonra parmaklarınızı yanakların ortasına doğru aşağı kaydırın, dişlerinizi hissedin. Ne kadar kolay görüyor musunuz? Bunu günde iki kez tekrarlayın.

2. Avokado ve bal maskesi
Bu yöntem çok bilinen ve yapımı çok basit bir yoldur. Avokadonun sıkılaştırıcı ve nemlendirici olduğunu biliyorsunuz. Cildinizi besleyerek formunu kazanmasına ve nemlenmesine yardımcı olur, bu şekilde kırışıklıkların oluşumunu önler ve kasların beslenmesine yardımcı olur. Yarım avokadonun içini alın ve iki yemek kaşığı bal ile iyice karıştırın. Bu kremi yanaklarınıza 15 dakika boyunca uygulayın. Bunu uyumadan önce yapmak en iyisi. Bunu 15 dakika uyguladıktan sonra durulayın. Tamamdır!

3. Yoğurt ve aloe vera maskesi
Bu pek çok bayanın kullanmış olduğu çok besleyici bir teknik. Sade yoğurdu aloe vera ile karıştırarak muhteşem bir sıkılaştırma kremi yapabilirsiniz. Bu hergüne başlamak için muhteşem! Bundan faydalanmak için 4 yemek kaşığı sade yoğurt ile iki yemek kaşığı aloe vera jelini bir kapta karıştırın. Her şeyi iyice birbirine yedirin. Gördüğünüz gibi yapması çok basit. Bir fırçayla yüze uyguluyoruz ve 20 dakika bırakıyoruz. Cildinize işlediğini göreceksiniz. 20 dakika sonra suyla durulayabilirsiniz. Anında cildinizin pürüzsüzlüğünü hissedeceksiniz. Eğer hergün uygularsanız ağır ağır sarkık yanaklarınızın iyileştiğini göreceksiniz.

4. Düzgün beslenme
Vücudumuza ne koyarsak dışarıya yansayacağını biliyorsunuz. Unutmayın su tutumu yanakların şişkin görünmesine sebep olabilir ve bu kilogram değişiklikleri metabolizmada ve ciltte uzun vadeli etkiler yaratabilir. Sonunda yanaklarınız sarkar ve yumuşar. Bunların hepsinden greyfurt, portakal ve hatta çilek suyu içeren bir diyetle vücudu arındırarak kaçınabilirsiniz. Bunlar temizleyici ve detoks görevi görürler.

Zor olabileceğini biliyorsunuz ama eğer şeker ve hamur işlerini keserseniz sağlığınızın ve cildinizin iyileştiğini fark edeceksiniz. Öğünlerinizdeki salata, lif, kuruyemiş ve sebze proteini oranını arttırın, çünkü bunlar kasları iyileştirmek için birebirdir. Kilo vermiş olduğumuz zaman cilt sarkmaya başlar, bu nedenle yüz kaslarını kuvvetli tutmalı ve beslemeliyiz. Bunun için zengin sebze proteinleri tüketmeye özen gösterin. Ayrıca vücudunuzu nemli tutmak için bol su için; bu biçimde vücut detoks yapar ve organlar çok daha iyi işler.

Gördüğünüz gibi sarkık yanakları sıkılaştırmak bu kolay yöntemler ve biraz çaba ile mümkün. Bunları denemeye