Sallama Çayı Kullandıktan Sonra genelde çöpe atarız. Oysa şaşırtıcı bir etkileri olduğu ortaya çıktı!Bahçesine gömdü ve sonrası…

Sallama çayı kullandıktan sonra bahçesine gömdü ve sonrası..

Bakınız neler: Çay Sofralarımızın vazgeçilmezidir. Ancak günümüzde herkes çay demlemek yerine demliklerde sallama çayları yani bir diğer adlarıyla poşet çayları tercih ediyor.Poşet çayların şaşırtıcı etkileri ise gerçekten şaşırtıyor.

Kullandığımız poşet çayları çöpe atıyoruz oysa atmamak gerekiyormuş. Bunları öğrendikten sonra sizde aynısını yapacaksınız. Poşet çayları atmayıp göz maskesi olarak kullanan kişileri duymuştuk ama bahçesine gömeni ilk kez duyduk:

İşte birbirinden ilginç detayların yer aldığı poşet çay mucizesi bakınız neymiş:

1. Sallama çayı soğuk suda bekletin. Eğer sık sık güneşleniyor ve yanıyorsanız, sallama çaylar artık hayatınızı kurtaracak. Siyah çaylar, vücudunuzu nemlendiren ve yenileyen tannik asit açısından zengindirler.

2. Tannik asit aynı zamanda göz altı şişliklerine de iyi gelmektedir. Sallama çay içerseniz, çayı saklayın. Küçük bir kaba koyarak buzdolabında bir veya iki gün bekletin. Gözaltınız şiştiğinde, buzdolabından çıkartıp göz çevresinde bir süre bekletin.

3. Eliniz yandığında da sallama çayları kullanabilirsiniz. Sallama çaylar el veya kolunuzdaki küçük yanıkların acısını iyileştirmede idealdir.

4. İçinde antioksidan bulunan yeşil çayların siğil çıkmasını engellediğini biliyor muydunuz? Sakladığınız yeşil çayı dolapta beklettikten sonra siğil oluşan bölgenin üzerinde 15 dakika bekletin. Sonra, yeşil çayı bir 15 dakika daha bekletmek şartıyla yenisiyle değiştirin.

Birkaç gün bekleyin. Siğilin yok olduğunu göreceksiniz.

5. Her ne kadar itiraf edemesek de hepimizin ayağı mutlaka terler. Sürekli aynı ayakkabıyı giymek de bunun temel nedenlerindendir. Çözüm ise sallama çay. Ancak bu kez kullanılmamış sallama çayı ayakkabınızın içinde bekletmeniz gerekiyor. Kokuları emerek yok etmede sallama çayın üstüne yoktur….