Karbonatın Hiç Bilmediğiniz Özel Kullanımları……

Pratik bilgiler karbonatın özellikleri

TIKANMIŞ GİDERLERİ TEMİZLEYİN

Çoğu mutfak gideri, 1 fincan karbonat ve ardından bir fincan sıcak sirke (mikrodalgada bir dakika ısıtın) dökülerek açılabilir. Çalışması için birkaç dakika verin, ardından bir litre kaynar su ekleyin. Gerekirse tekrarlayın. Giderinizin yağla tıkandığını biliyorsanız, yarım bardak karbonat ve tuzun ardından bir bardak kaynar su kullanın. Karışımın gece boyunca çalışmasına izin verin, ardından gerekirse tekrarlayın……

Pratik bilgiler karbonatın özellikleri

Daha yumuşak omletler yapın Restoran kalitesinde “şişkinlik” için, çırptığınız her üç yumurtaya çeyrek çay kaşığı az miktarda karbonat ekleyin. Omlet hafif ve kabarık olacaktır. Bu numarayı yumurtaları çırparken büyük kabarık lor yapmak için de kullanabilirsiniz. Çok fazla eklemeyin yoksa yumurtalarınız yumuşak olur ve karbonat biraz tuzlu bir tat kattığı için fazla tuz atmamaya dikkat edin…….

Pratik bilgiler karbonatın özellikleri

BALIK KOKULARINDAN KURTULUN Keskin bir şey mi doğradın? Sarımsak veya balık kokusu, yemek bittikten çok sonra parmaklarınızda kalabilir. Bunu önlemek için ıslak ellerinizi karbonat (sabunmuş gibi) ile ovun, ardından ılık suyla durulayın. Elleriniz tatlı kokacak (ve daha yumuşak hissedeceksiniz)………

Pratik bilgiler karbonatın özellikleri

Korkunç kokulu bir bulaşık makinesini derinlemesine temizleyin Kokuyu karbonat ile yıkayın. Bulaşık makinesinin altına 1 bardak karbonat koyun ve durulama döngüsünde çalıştırın. Koku devam ederse, çamaşırların arasına birkaç yemek kaşığı serpin. Bir sonraki yüklemeyi çalıştırmadan önce durulamaya gerek yoktur.

Pratik bilgiler karbonatın özellikleri

Domatesleri daha tatlı hale getirin Geçen yılki bahçe domateslerinin tadı donuksa, bahçe hasadınızın olabildiğince iyi olmasını sağlamak için bu yıl harekete geçin. Domates bitkilerinizin tabanının etrafındaki toprağa hafifçe karbonat serpin; ortaya çıkan ödül daha tatlı olacaktır.

Pratik bilgiler karbonatın özellikleri

Mikrodalganızın ışıltısını yaratın Mikrodalga fırınınızın duvarlarında çok fazla pislik mi var? Bir bardak su ve birkaç yemek kaşığı karbonatı bir cam kaba koyun. Mikrodalgada üç dakika tutun. Gevşemiş tüm kiri silmek için nemli bir sünger kullanın….

Pratik bilgiler karbonatın özellikleri

Bir sivrisinek ısırığının izlerini durdurun Taze bir ısırık için acele edin ve avucunuza bir yemek kaşığı karbonat dökün. Bir macun yapmak için birkaç damla suyla ıslatın, ardından ısırık bölgesine sürün. Kurumasına ve pul pul dökülmesine izin verin. Bir izi mümkün olan en kısa sürede bu şekilde tedavi etmek, kırmızı lekeyi en aza indirecek ve kaşıntı derhal geçecektir. Aynı tedavi arı sokması için de geçerlidir, ancak herhangi bir iğneyi dikkatlice çıkardığınızı varsayarsak. Bu, cildinize yardımcı olabilecek birçok karbonat kullanımından biridir…….

Pratik bilgiler karbonatın özellikleri

Kötü kokulu ayakları ıslatın Sıcak, terli ayaklar veya yorgun, ağrıyan ayak parmakları için ayaklarınızı karbonatlı soğuk su dolu bir leğene koyun. 15 ila 20 dakika bekletin, sonra durulayın ve kurulayın. Bu, kokuyu azaltmaya yardımcı olur ve ayrıca sporcunun ayağını hafifletmeye yardımcı olabilir……

Pratik bilgiler karbonatın özellikleri

Tencere ve tavaları orijinal parlaklıklarına geri döndürmek zor olabilir, ancak karbonat bunu biraz daha kolaylaştırır. Bunu üç yoldan biriyle yapabilirsiniz: Normal bulaşık deterjanınızla birlikte bir sıcak suya yaklaşık 2 yemek kaşığı karbonat ekleyin ve her zamanki gibi yıkamadan önce tencere veya tavaları birkaç dakika bekletin; 2 yemek kaşığı tencereye veya tavaya biraz su ekleyin ve inatçı, yanmış yiyecekleri ve lekeleri çıkarmak için 15 dakika pişirin; veya 3 ölçü kabartma tozunu 1 ölçü su ile karıştırarak bir macun yapın ve her zamanki gibi yıkamadan önce tavayı bir bulaşık teli ile ovalayın.

.

Pratik bilgiler karbonatın özellikleri

Karbonat ve sudan (3 ölçü karbonat 1 ölçü su) bir macun yapın ve lekeleri ve kötü kokuları gidermek için buzdolabınızın içini temizleyin. Kokusuz kalmasını sağlamak için, kalan güçlü kokuları emmek için buzdolabının içine küçük bir kap karbonat koyun. Bu aynı zamanda dondurucu, kiler dolabı veya neme meyilli dolaplar (mutfak lavabosunun altı gibi) için de işe yarar.