İşte Zehra'nın Kazandığı Okul!

Bursa’da oğlu hakkında iddiada bulunan adama WhatsApp’tan fotoğrafını gösterdiği için, saldırdı. Saldırmak için başka bir mekana götürdüğü adamın ve haberin tüm detayları galerimizde… Bursa’nın Yıldırım ilçesinde meydana gelen olayda Burak Y. (27),Semih Y. (25) ve Savaş H. (26),husumetli oldukları Yasin Dere’nin, Değirmenkızık Mahallesi’ndeki iş yerine gitti. Burada taraflar arasında çıkan tartışma kısa sürede silahlı çatışmaya dönüştü. Göğsünden vurulan Yasin Dere kaldırıldığı Yüksek İhtisas Eğitim ve Araştırma Hastanesi’nde yaşamını yitirirken şüpheliler ise olay yerinden kaçtı.

OĞLUNUN WHATSAPP’TAN PAYLAŞTIĞI FOTOĞRAF SONU OLDU

Şüphelilerin yakalanması için çalışma başlatan Asayiş Şube Müdürlüğü Cinayet Büro Amirliği ekipleri çevredeki güvenlik kameralarını inceledikten sonra şüphelilerin kiralık araçla olay yerine geldiği tespit edildi. Olayın ardından şüphelilerin kiralık aracı bölgenin yakınına park edip taksiyle Gürsu TOKİ’ye kaçtıkları belirlendi. Şüphelilerin kaldığı adres tespit edilerek şüphelilerden Savaş H., olayda kullandıkları 3 silahla yakalanarak gözaltına alındı. Saklanan Burak Y. ile Semih Y. de polis tarafından yakalandı.

OĞLUNUN PAYLAŞIMI YÜZÜNDEN

Emniyet Müdürlüğü’ne götürülen şüphelilerden Burak Y.’nin ifadesinde, “Yasin Dere’nin oğlu, WhatsApp durumunda dolandırıcı olduğunu bildiğimiz Murat isimli biriyle çektiği fotoğrafı paylaşmıştı. Kendisine, ‘Neden dolandırıcılarla görüştüğünü’ sordum. Bana ters cevap verince ben de babası Yasin Dere’yi aradım. Ona oğlunun dolandırıcılarla gezip, tozduğunu söyledim. O da ‘Sana ne’ dedi. Telefonda tartışmaya başladık. Küfretti, ben de küfretmemesini söyleyip, ‘Birlikte çay içerek olayı çözebiliriz’ dedim. Bunun üzerine beni iş yerine davet etti. Gittiğimde bunlar bize pompalı tüfekle ateş etti. Biz de üzerimizdeki tabancalarla onlara doğru ateş ettik. O sırada vuruldu, biz de kaçtık” dediği belirtildi.