Aile üyeleri gözaltına alındı ve sorgulandıktan sonra serbest bırakıldı ancak Müslüme’nin dedesi tutuklanarak cezaevine gönderildi. Bu gelişmenin ardından, Müslüme’nin biyolojik babasının dedesi olduğunun öğrenilmesi Türkiye’yi şok etti! Peki, Müslüme otopsi sonucu çıktı mı? Müslüme’nin dedesi babası mı? Müge Anlı’da Müslüme nasıl öldü? 

Karaman’dan kış mevsimini geçirmek için 10 Kasım’da Gülnar ilçesi 175 metre rakımlı Yanışlı Mahallesi’ne gelen 7 çocuklu Yağal ailesinin 6’ncı çocuğu Müslüme, saat 17.00 sıralarında ortadan kayboldu. En son çadır kurdukları alanın yanında oynarken görülen Müslüme’yi bulamayan ailesi, güvenlik güçlerinden yardım istedi..İhbar üzerine bölgeye jandarma, itfaiye, AFAD, AKUT ve sağlık ekipleri sevk edildi. Arama çalışmalarının 10’uncu gününde Müslüme’den acı haber geldi.

Ailesinin çadır kurduğu noktaya 7 kilometre mesafedeki Karaağaç mevkiinde, çalılıkların arasında Müslüme’nin c-a-nsız bedeni bulundu. Yağal’ın cansız bedeni, Gülnar Devlet Hastanesi’ne kaldırıldı, buradan da o-t-opsi için Mersin Üniversitesi Tıp Fakültesi Adli Tıp Birimi’ne götürüldü. O-top-sinin ardından Müslüme’nin cenazesi, memleketi Karaman’da toprağa verildi.

MÜSLÜME O-T-OPSİ RAPORU ÇIKTI MI?

Sabah’tan Sema Alim Dalgıç’ın haberine göre; Adli Tıp tarafından yapılan ilk DNA analiz çalışması sonucu ise ilginç bir gerçek ayyuka çıktı. Adli Tıp tarafından ilk yapılan analizlere göre, Müslüme’nin cesedinden alınan DNA örneği annesi ile uyumlu çıkarken babası ile uyumsuz çıktı.DNA örneği veren dede Hasan Yağal’ın örneklerinin ise Müslüme ile uyumlu olduğu belirlendi. Adli Tıp’ın kesin kanı için ileri tetkiklere başladığı öğrenildi..

Öte yandan olayla ilgili başka bir detay daha olduğu ortaya çıktı. Edinilen bilgiye göre, Müslüme’nin ablasının DNA örneği de dede Hasan Yağal’ın DNA örnekleriyle uyumlu çıktı. Bu kapsamda Müslüme’nin 14 yaşındaki ablasının da babası da dede Hasan Yağal….Olayla ilgili tutuklanan dede Hasan Yağal’ın gelini Selvi Yağal’a t-ec-avüz ettiği anlaşıldı. Dedenin aynı zamanda aile içinden de birçok kişiye c-in-sel istismarda bulunduğu belirlendi..