Her Evde Olan Bu Malzeme Diş Ağrılarını 1 Dakikada Geçiriyor..!

Her Evde Var, Diş Sızısını 1 Dakikada Geçiren En Etkili Yöntemlerden..!
Diş Ağrısını saniyesinde geçiren bu yöntemi çok az insan biliyor

Rahat bir şekilde yatağınızı yatarken hiç ani bir diş sızısıyla uyandınız mı? İnsanın tam ruh halini mahveden bu sızılar, cerahat, diş kırığı, çürük ya da diş eti hastalıklarından dolayı oluşabilir. Dişçinize erişemediğiniz anda bu sızılar yaşamı çekilmez hale getirilebilir. Şayet usunuzda dişçiye ne zaman gitmeliyim gibi bir sual var ise, ne kadar yakın o kadar iyi size vereceğimiz en hoş yanıt olur. Rastgele bir mesele olmasa dahi en az yılda 2 kere rutin hakimiyetten geçmelisiniz.

Karanfil

Karanfil yağı diş sızınızı rahatlatmak için kullanılabilir. Şayet konutta karanfil yağı bulunduruyorsanız, ağrıyan dişe 2 damla damlatın fakat dikkatli olun ve yutmayın. Şayet yağ yok fakat karanfil varsa o da işe yarayacaktır. 1-2 karanfili ağzınıza atın ve yumuşamasını bekleyin. Ardından ağrıyan dişinize bastırarak bir iki dakika bekletin. Ancak bu diş sızınızı rehabilitasyon etmez, sadece sızınızı alır ve ilk fırsatta dişçinize görünmenizi gerektirir.

Tuzlu su ile gargara

Bir çay kaşığı tuz ve ılık suyla gargara, dişlerinizin arasına sıkışmış rastgele bir yemek yıkıntısını çıkarmak için yeterli olacaktır.

Başınızı yukarıya kaldırın

Başınızı yukarıya kaldırmak, çenenize binen yükü gevşetecek ve sızınızı yumuşatacaktır. Bir diş sarımsağı ezip macun haline getirerek ağrıyan dişinize koyun. Sızınız hafifleyecektir.

Yanağa Soğuk Kompres

Gazlı beze birkaç buzu sarın ve ağrıyan dişin olduğu taraftan yanağınıza bastırın. Sızıyan bölge soğuyunca, daha az ağrıyacaktır. Sakın dişinize dolaysız olarak buzu bastırmayın. En başta sizi gevşetse de sonrasında daha fazla meseleye yol açacaktır.

Çay poşetleri

Kullanılmış çay poşetlerini dişinize koymak da daha önceki insanlarca kullanılacak olan bir usuldür.

Sızı kesiciler
Sızı dayanılmaz olduğunda natürel ki sızı kesiciler imdadınıza koşacaktır. Ancak size ihtarımız şu, sakın dişinize dolaysız olarak bir sızı kesici ilaç ile baskı uygulamayın. Daha süratli tesir etsin diye bu şekilde kullanılacak olan ilaçlar ciddi meselelere yol açmaktadır. Sızı kesiciler midede ağır ağır hazmedilerek ağrıyan bölgede kullanılır. Şayet daha süratli tesir için böyle bir usule başvuru etirseniz hayatınız riske girebilir.

Bahsettiğimiz usuller işe yaradı mı? Siz dişiniz ağrıdığında nasıl usuller uyguluyorsunuz?