Her Anne Fark Etmez! 3 Yaşındaki Kızını Lavoboya Götürdü Korkunç Gerçekle Yüzleşti

Russ ve Dawn Hazael üç yaşındaki kızları Alicia’nın yatağında fark ettikleri detay ile hayatlarının şokunu yaşadılar. Genç çift küçük kızlarını hemen doktora götürdü. Korkunç olayı doktor fark etti. Russ ve Dawn Hazael çifti küçük kızlarının hızla büyüdüğünü öğrenince korkunç bir gerçekle yüzleşmek zorunda kaldı. Çift 3 yaşındaki kızlarının regl olduğunu görünce yaşadıklarına inanamadı.

29 Eylül 1993’te dünyaya gelen Alicia’nın doğduğunda sağ kolunda belli belirsiz bir doğum lekesi vardı. Bu lekeyi önemsemeyen aileyi ilerleyen zamanlarda ilginç olaylar bekliyordu.

DOKTORLAR İSTİSMARDAN ŞÜPHELENDİ

Her şey normal ilerlerken 20 aylık olan Alicia’nın yatağında anne Dawn şaşırtıcı bir şey gördü. Vakit kaybetmeden hemen doktora giden aileye doktorlar kanın çocuğun genital bölgesinden geldiğini ilettiler. İlk önce doktorlar küçük kızın istismar edildiğini düşündü. Doktorlar aileyi hemen sorguya çekti. Aile böyle bir şeyin mümkün olmadığını söylemesi üzerine küçük kızın karın bölgesine ultrasonla bakılmasına karar verildi.

Her Anne Fark Etmez! 3 Yaşındaki Kızını Lavoboya Götürdü Korkunç Gerçekle Yüzleşti

10 YIL ERKEN ERGENLİĞE GİRDİ

Alyssa’ye ultrasonla bakan doktorlar küçük kızın sağ yumurtalığında kist olduğunu tespit etti. Kanamaya da bu kistin neden olduğunu aktardılar. Ancak doktorların bir şüphesi daha vardı o da kanserdi. Doktorlar küçük Alyssa’yi ameliyata alıp kisti biyopsiye gönderdiler. Aile bir ay sonra kızlarında binde bir görülen iyi huylu Folikül kist olduğunu öğrenince biraz rahat nefes aldı. Alyssa 1 yıl sonra lavaboya gittiğinde anne kızının iç çamaşırında kan görünce tekrar çok korktu. Yeniden doktora giden aile kızlarının regl olduğunu öğrendi. Küçük Alyssa vücudundaki östrojen seviyesinin aşırı yüksek olması ile ergenliğe 10 yıl önceden girmek zorunda kaldı.

FOLİKÜL KİST NEDİR?

folikül normal şartlarda her kadında yumurtalıklarda bulunmakta ve yumurta hücresini içermekte olan ufak keseciktir. Üreme çağı içindeki kadında eğer bir yumurtlama problemi yoksa adet döneminin ortasında folikülün büyüklüğü yaklaşık 2 cm’ye ulaşır, yumurtayı içinde bulunduran folikül çatlar ve içindeki yumurta dışarı atılır, yumurtlama olur. Yukarıda anlatıldığı üzere folikülün istenen büyüklüğe ulaşmasına rağmen çatlamaması durumunda folikül kisti meydana geliyor.

Folikülün çatlamamasından kaynaklanan bu folikül kistleri genellikle 2 – 4 cm çapında kistlerdir. Yumurtalıklarda iki çeşit fonksiyonel kist oluşur. Bunlardan birisi folikül kisti, diğeri ise korpus luteum kistidir. Bu yumurtalık kistler sıklıkla genç ve orta yaşlardaki kadınlarda görülmektedirler. Zaten bu kistlerin oluşumu yumurtlama işleviyle ilgili olduğundan 40 yaşından sonra seyrek olarak görülürken, 45 yaşı geçince neredeyse hiç görülmez. Zira artık yumurtlama biter, kadın menopoza girer.

Her Anne Fark Etmez! 3 Yaşındaki Kızını Lavoboya Götürdü Korkunç Gerçekle Yüzleşti

Russ ve Dawn Hazae çiftinin Alicia adında 3 yaşında küçük kızları var. Alicia’yı annesi lavaboya götürdüğünde şaşkına döndü. Genç çiftin kızlarında fark ettikleri detay karşısında adeta sok oldular. Alicia’nın çamaşırında kan vardı. Küçük kızlarını hemen doktora götürdüler Doktorların aklına ilk olarak istismar geldi. Sorguya çekilen aile böyle bir şeyin mümkün olmadığını iletti. Küçük Alicia’ya da iyi huylu Folikül kist olduğunu fark ettiler. Küçük kız ameliyat oldu. İyileştiğine sevinen aile bir süre sonra tekrar şok yaşadılar. Küçük kız östrojen seviyesinin yüksek olması nedeni ile 10 erken olarak ergenliğe girdi.