Doğal güzelliği ile yer aldığı her projede adından söz ettirmeyi başaran 27 yaşındaki Neslihan Atagül hem özel hayatı hem de oyunculuğuyla gıpta edilen bir isim. Sosyal medyayı aktif kullanan ünlü isimlerden olan Neslihan Atagül’ü Instagram’da 9 milyonu aşkın kişi takip ediyor. Sefirin Kızı’nın sezon finali yapmasının ardından bir süre ekranlarda göremeyeceğimiz Neslihan Atagül hakkında pek çok detay merak ediliyor.

İşte Zehra'nın Kazandığı Okul!

Eşi Kadir Doğulu’nun yanı sıra ailesi de hayranlarının markajında olan Neslihan Atagül’ün özellikle Rus olan annesi merak ediliyor. Neslihan Atagül ve annesi güzelliğin genetik miras olduğunu kanıtlar nitelikte. Sefirin Kızı’nın Nare’si Neslihan Atagül özel hayatıyla en çok merak edilen isimlerden. Eşi Kadir Doğulu’nun yanı sıra ailesi de hayranlarının markajında Özellikle Neslihan Atagül’ün Rus olan annesini görenler güzelliğinin genlerinden geldiğini anlıyor. İşte hayranlarının güzel oyuncuyu oldukça benzettiği Neslihan Atagül’ün annesi ve Neslihan Atagül hakkında tüm merak edilenler…

İşte Zehra'nın Kazandığı Okul!

Neslihan Atagül’ün doğum tarihi 20 Ağustos 1992. İstanbul doğumlu olan Neslihan Atagül’ün annesi Beyaz Rus. Neslihan Atagül’ün babası Çerkes kökenli. Rus-Çerkez karması olan Neslihan Atagül, oyuncu olmayı 8 yaşındayken kafasına koymuş bir isim. Neslihan Atagül, 13 yaşına geldiğinde Neşe Erberk’in sahibi olduğu Erberk Ajans’ın numarasını bulup adresini almış ve annesiyle gidip kaydını yaptırmış. Bir ay sonra da bir reklam filminde oynamış. Yeditepe Üniversitesi’nde tiyatro bölümünde eğitim alan Neslihan Atagül, ilk kez 2006 yılında izlenme rekorları kıran Yaprak Dökümü dizisindeki Deniz karakteriyle dikkatleri üzerine çekti. 2006 yılında ilk sinema filmi ‘İlk Aşk’ da Vahide Gördüm, Çetin Tekindor ile birlikte oynadı. Bu filmdeki rolü ile Altın Koza Film Festivalinde Umut Veren Genç Kadın Oyuncu Ödülünü aldı.

İşte Zehra'nın Kazandığı Okul!

18 Kasım 2011 tarihinde atv’de yayına başlayan, Mahsun Kırmızıgül’ün senaristliğini ve yönetmenliğini yaptığı ilk dizi çalışması olan “Hayat Devam Ediyor” adı dizide Neslihan Atagül; Fikret Kuşkan, Menderes Samancılar, Arif Erkin Güzelbeyoğlu gibi ustalarla oynamıştır. 2012 yılında Yeşim Ustaoğlu’nun yazıp, yönettiği, başrollerinde Neslihan Atagül, Özcan Deniz, Nihal Yalçın ve Barış Hacıhan’ın yer aldığı ve otobüslerin uğradığı bir mola yerinde çalışan iki gencin öyküsünü anlatan “Araf” filminde, genç oyuncu Neslihan Atagül performansıyla göz doldurdu.

İşte Zehra'nın Kazandığı Okul!

Neslihan Atagül, 2013 yılında Peyami Safa’nın aynı adlı romanından uyarlanan ve yönetmenliğini Sadullah Çelen’in yaptığı, başrolerini Kadir Doğulu, Yunus Emre Yıldırımer ile paylaştığı “Fatih-Harbiye” adlı televizyon dizisinde oynadı. Dizi sırasında yakınlaşan Neslihan Atagül ve Kadir Doğulu kısa sürede birlikte olduklarını açıkladılar. Neslihan Atagül-Kadir Doğulu il-işkisi kısa sürede ikilinin sevenleri tarafından da benimsendi. Kadir Doğulu eşi Neslihan Atagül’le aşkının nasıl başladığını verdiği bir röportajda şöyle anlattı: “Bunun setle alakası olduğunu sanmıyorum, birinden hoşlanıp seveceksen bunu kontrol edemez, yeri ve zamanı sen seçemezsin. Aşk senin başına geldiğinde şanslıysan seni alır götürür. Bunun da anlarla, birbirimizin gözüne baktığımız zaman çıkan kıvılcımla ilgisi var. Karşımda Neslihan değil başka bir partner olsaydı, böyle bir şey yaşayacağımı hiç düşünmüyorum. “