Evinize Şans ve Bereket Getirecek Anneanne Yöntemi

Bazı bitkiler kötü havayı temizler, bazıları ortamı renklendirir. Bazıları da evin bereketini artırır. İşte eve şans, bereket para getiren bitki!

Evinize Şans ve Bereket Getirecek Anneanne Yöntemi

Evinizin içinde küçük bir objenin yerini bile değiştirseniz evin havası, enerjisi değişir. Bunu hepimiz onlarca kere denemişizdir. Koltuğun örtüsünü değiştirmek, sehpanın yerini değiştirmek, vazoyu ayrı bir yere koymak evin ortamını iyileştirir.

Aynı şekilde yeşil bitkiler de eve ferahlık katar. Yıllar içinde yapılan gözlemlere göre kimisi kıskançlığı azaltır, kimisi uykusuzluğu yener. Anadolu’da senelerdir kapı girişlerine asılan ökse otunun nazara iyi geldiğine inanılır.

EVE ŞANS, BEREKET, PARA GETİREN BİTKİ
Peki eve şans, bereket, para getiren bitki var mıdır? Var elbette, adı Crassula… Bitki para ağacı, bereket ağacı veya mücevher bitkisi olarak da anılır.

Crassula bitkisinin olduğu evlerin bereketi hiç eksik olmaz. Bitkinin toprağına bozuk para koymak ise ev halkına para getirir.

NEREYE KOYMALI?
Evdeki kötü enerjiyi emip, eve bereket ve para getiren bu bitki evin giriş kısmına konulmalı ve muhakkak kuzeye bakacak şekilde konuşlandırılmalı.

NASIL BAKILIR?
Crassula veya para ağacı çabuk büyüyen bir bitkidir. Çok hızlı büyüyen bitkiyi çok büyük bir saksıya dikmekte fayda var. Güneş ışığını seven bitki az su ile yetinir. Fazla su vermek bitkiyi çürütür. Toprağın kuruduğunu fark ettikçe sulanmalı… Dalları yaşlandıkça kalınlaşır. Her yeni açan yaprağın zenginliğinizi artıracağınıza inanılır