Zihinsel Engelli 19 Yaşındaki Kızı Kaçırarak Resmi Nikah Kıydı Esra Erol’un programına Sakarya’dan katılan Anne, kızının engelli olduğunu söyledi. Zihinsel engelli kızının evlendirildiğini söyledi. Haberin tüm detayı galerimizde… Sakarya’da 19 yaşında zihinsel engelli olduğu söylenilen kızını bulmak için Esra Erol’un programına çıkan anne Melahat Oruç, anlattıklarıyla herkesi şoke etti…

19 YAŞINDAKİ ZİHİNSEL ENGELLİ KIZLA EVLENDİ

Sakarya’nın Akyazı ilçesinde hayatını devam ettiren Melahat Oruç, 19 yaşındaki zihinsel engeli bulunan kızı Fatma Kaymaz’ı bulabilmek için Esra Erol’un programına çıktı. Anne Melahat Oruç, kızının 19 yaşında olduğunu ve zihinsel engeli bulunduğunu ve evden kaçtığını söyledi. İddialarına devam eden anne, kızı için kayıp başvurusu yaptıktan sonra öğrendiklerini aktardı. Kayıp başvurusundan 1 ay sonra kızı Zeynep Kaymaz’ın, dini nikahlı evli olan Ahmet Kaymaz adından birinin resmi nikah kıydığını öğrendi. Kızı Zeynep Kaymaz için konuşan anne, Ahmet’in dini nikahlı iki eşi ve çocukları olduğunu söyledi. Kızı için evliliği yürütecek durumda olmadığını, kızının yüzde 45 engeli olduğunu söyledi. Kızının rahatsız olduğunu söyleyen anne kızını tekrar istediğini canlı yayında belirtti. Melahat Oruç, “Durumumuz olmadığı için kızımı Kocaeli’nde bir yurda vermişlerdi. Bende kızımla kalıyordum. Ahmet Kaymaz isimli bir adam kızımı Zonguldak’a kaçırıp, resmi nikah kıydı. Kızımın yüzde 45 engeli var. Bir evlilik yürütecek durumu yok. Kızım 4 bin lira maaş alıyor. Maaşı yüzünden evlendi. Evli bir adam kaçırmış kızımızı. Çocuğu var bir de hanımı var, beraber yaşıyorlar” dedi.

FATMA KAYMAZ İÇİN ARAMALAR BAŞLATILDI

Esra Erol Fatma Kaymaz’ın bulunması için araştırmalara başladığını söylerken, Ahmet adındaki kişinin araştırmalara göre bu zamana kadar üç kadını daha kandırdığını söyledi. Ahmet Kaymaz’ın ilk kaçırdığı kız 13 yaşında olduğu ve bu suç yüzünden de hapis de kaldığı öğrenildi. Dini nikahlı karısı Gülşah ile de 4 yıldır birlikte yaşadığı öğrenilen Ahmet’in Gülşah’tan 2 evladı olduğu belirlendi. Fatma Kaymaz’la resmi nikah kıymak için, 4 yıldır birlikte yaşadığı Gülşah’a hapis yatacağını söylediği öğrenildi.

ZEYNEP KAYMAZ EVE RESMİ NİKAHIYLA GELDİ

Esra Erol’un programına çıkan ve yardım isteyen anne, Esra Erol ve ekibinin çalışmasının ardından; Fatma’ya ve Ahmet’ ulaştı. Zihinsel engelli Fatma’yı ve imam nikahlı karısı Gülşah’ı canlı yayına çıkarttı. Yayına gelen Gülşah her şeyi birer birer anlattı. Gülşah, Ahmet’in kendisine hırsızlık yaptırdığını, para karşılığından başka erkeklerle tanıştırdığını ve zoraki evde tutulduğu için hiçbir şekilde kaçamadığını söyledi. Bir açıklama da Ahmet’in abisinden geldi. Canlı yayına bağlanan Ahmet’in abisi, resmi nikahla evlendiği Fatma’nın parası için evlendiğini söyledi. Canlı yayının sonunda da Fatma, Ahmet’in hem kendisine hem de dini nikahlı eşi Gülşah’a şiddet uyguladığını söyledi.

İşte Zehra'nın Kazandığı Okul!

Esra Erol’un programına katılan Melahat Oruç 19 yaşındaki zihinsel engelli kızının kaçırıldığını ve Ahmet Kaymaz tarafından resmi nikah kıyıldığını söyledi. Esra Erol ve ekibinin çalışmalara başlatmasının ardından gerçekler birer birer gün yüzüne çıktı. Fatma Kaymaz’la resmi nikah kıymak için, 4 yıldır birlikte yaşadığı Gülşah’a hapis yatacağını söylediği öğrenildi. Esra Erol ve ekibinin çalışmasının ardından; Fatma’ya ve Ahmet’ ulaştı. Zihinsel engelli Fatma’yı ve imam nikahlı karısı Gülşah’ı canlı yayına çıkarttı. Yayına gelen Gülşah her şeyi birer birer anlattı.