Çünkü bu bir çok sağlık p-robleminin nedeni. Banyo yapmak için duşa girdiğinizde klozetiniz kapağını açık mı bırakıyorsunuz? Yada açık veya kapalı olup olmadığı aklınıza bile gelmiyor mu? Bizce bundan hemen vazgeçin. Klozetler banyoda b-akterilerin en çok ürediği yer. Sifonu çekmek de her zaman tam fayda sağlayan bir yöntem değil. …

İşte Zehra'nın Kazandığı Okul!

Eğer klozet kapağınız açık halde duşa girmişseniz, sıcak ve nemli hava banyonun her yanına yayıldığı gibi klozetinizin içine ve çevresine de yayılır. Eğer kapağı açıksa oluşan nemli ve sıcak hava b-akterilerin hızla çoğalıp nemli hava vasıtasıyla banyonun her yanına yayılmasına neden olur..

İşte Zehra'nın Kazandığı Okul!

Yapılan araştırmalar klozet kapağı açık halde duş alınan bir banyoda klozet b-akterilerinin diş fırçalarının üzerine bile ulaştığını gösteriyor. Hiç birimiz klozet b-akterisiyle dişlerimizi fırçalamak istemeyiz değil mi? Banyonuzda hijyeni korumak istiyorsanız yapılacak şey çok basit. Klozetin kapağını kapatın ve sifona basın. Ardından duşa girin. Duştan çıktıktan s-onra banyodaki nemli ve sıcak hava dağılmadan kapağı açmayın.