Türkiye’de de çok ses getiren Yalan Rüzgarı dizisinin yıldızlarından Jerry Douglas, 88 yaşında h-ayatını k-aybetti. Türkiye’de fırtına gibi esen Yalan Rüzgarı’nın ünlü oyuncusu y-aşamını y-itirdi Türkiye’de Yalan Rüzgarı adıyla yayınlanan “The Young and the Restless” adlı..

pembe dizide John Abbott karakterini canlandıran Jerry Douglas 88 yaşında, y-aşamını y-itirdi. CBS’ten yapılan açıklamada ünlü oyuncunun h-ayatını k-aybettiği doğrulandı.

JOHN ABBOTT KARAKTERİ İLE KATILMIŞTI

Haber Global’in derlediği bilgilere göre Jerry Douglas, Mart 1982’de Yalan Rüzgarı dizisine Jabot Cosmetics’in zengin sahibi olan John Abbott karakteri olarak katılmıştıJack, Ashley ve Traci’nin yetişkinliğe geçiş döneminde onlara sahip çıkan bekar baba rolündeydi.Dizide 2006 yılına kadar ana karakterler arasında yer alan John Abbott karakteri, o yıl yaşam desteğinin kesilmesiyle dizide ö-dürülmüştü.

JERRY DOUGLAS KİMDİR?

12 Kasım 1932’de doğan Jerry Douglas’ın asıl adı Jerry Rubenstein’dı. Brandeis Üniversitesi’nde oyunculuk eğitim aldı, ayrıca üniversitenin futbol takımında oynadı.Birçok klasik TV dizisinde boy gösterdi. Bunların arasında The Rockford Files, Police Story, The Streets of San Francisco, Mannix, Barnaby Jones ve Mission Impossible sayılabilir.Douglas’ın oynadığı filmler arasında ise Oliver Stone’un JFK’i, Avalanche, Mommie Dearest sayılabilir.Melrose Place, Cold Case, Arrested Development gibi dizilerde de konuk oyuncu olarak yer aldı.Sesi de çok güzel olan ünlü oyuncu, 2007 yılında “The Best is Yet To Come” adlı bir caz albümü de çıkardı.Kym ile evli olan Jerry Douglas’un 2 oğlu ve 1 kızı bulunuyordu.