Araç sahibi olmak isteyenlere müjde niteliğinde bir duyuru yapıldı. Dünyanın en uygun fiyatlı elektrikli otomobili Türkiye piyasasına sürüldü.

Sıfır araçların fiyatları ise 56 bin olarak açıklandı. Piyasada yer alan araçlar henüz ilk gününde yoğun ilgi gördü.Tek Şarj İle Ne Kadar Mesafe Gidebiliyor?
Elektrikli otomobil olması sebebiyle araçla ilgilenenlerin en fazla merak ettiği konu araç şarj edildiğinde ne kadar mesafe gidilebildiğine ilişkin oluyor. Aracın menzilinin 100 kilometre olduğu aktarıldı. Buna göre aracın şarjı tam olarak doldurulduğunda kesintisiz 100 kilometrelik mesafeye kadar gidilebilecek. Ayrıca akü takviyesiyle birlikte mesafenin yükseltilebileceği belirtildi. 3 kişinin yolculuk edebileceği aracın elektrikli bir otomobile oranla yokuşlarda etkileyici bir güce sahip olduğu aktarıldı. Ancak elektrikli otomobillerin ne kadar güçlü olursa olsun yokuşlarda sorun yaratabileceğini hatırlatmakta fayda var.

En Uygun Fiyatlı Elektrikli Otomobil
Dünyanın en uygun fiyatlı elektrikli otomobili olan E-CAR K5’in Türkiye piyasasına giriş fiyatı 56 bin lira olarak açıklandı. Aracın elektrikli olması sebebiyle oldukça ekonomik olduğu ve evdeki prizler vasıtasıyla kolaylıkla şarj edilebildiği vurgulandı. Yoğun talep gösterilen aracın 100 kilometrelik mesafeyi kesintisiz olarak kat edebilmesi için toplamda 8 saat şarj edilmesi gerekiyor. Yetkililer araca akü desteği verilebileceğini ve verilecek akü desteğiyle birlikte mesafenin arttırılabileceğini belirtiyor.