Üstün, küçük kızın ce-nazesinin bulunduğu yere dedesi tarafından traktörle götürülüp bırakıldığını ve bunu göre-nlerin olduğunu iddia etti.


Sabah gazet-esinde-n Sema Alim Dalgıç’ın hab-erine göre, Müslüme’nin cesedinde-n Adli Tıp görevlilerince alınan DNA örneği annesi ile uyumlu çıkarke-n babası ile uyumsuz çıktı. Küçük kızın DNA örneği ise dede Hasan Yağal ile uyumlu çıktı. Bu durum Müslüme’nin gerçek babasının Hasan Yağal olduğunu ortaya koydu.
Aile-nin arama kurtarma ekiplerini t-ers yöne yönle-ndirdiği iddia edi-l-irke-n, anne Selvi Yağal’ın duyarsız açıklamaları dikkat çekmişti. Müslüme’nin ailesinin, küçük kızın kaybolduğu bölge-nin doğusunu arattığı, Müslüme’nin cesedinin ise güney batıda bulunduğu iddia edildi.


Traktörle götürmüş, çocukları t-ehdit etmiş
Odatv’ye yonuşan Feramüz Erdin, “Müslüme’nin oraya dedesi Hasan Yağal tarafından traktörle götürülüp bırakıldığını göre-n çocuklar olduğu ortaya çıktı. Bu şahıslar ifade verdi ve dede-nin “birisine söylerse-niz sizi öldürürüm’ diye ke-ndilerini ölümle t-ehdit ettiğini anlattılar” iddiasında bulundu.


Yörük kızı Müslüme’nin kaybolduktan 4-5 gün boyunc-a sağ olduğunu iddia ede-n Feramüz Erdin, “Normal otopsi sonucunu b-eklemek lazım ama 4 veya 5 gün hayattaymış. Ön otopsi raporuna göre ceset 5-6 günlükmüş” dedi.
Bu akşam saatlerinde sosyal medya hesaplarından dede ile paylaşımlar gelmeye başladı. İddialara göre Dede Hasan Yagal yattığı koğuşta üç kişi tarafından saldırıya uğradı ve hastanede t-edavi altına alındığı yönündeydi…