Kan donduran cinayet! Kızının doğum gününde eşini boğdu… İstanbul’un Fatih ilçesinde kan donduran bir cinayet işlendi. Cani adam kızının doğum gününde eşi Melek Güler’i kömürlüğe götürüp boğarak yaşamına son verdi. . İstanbul Fatih’te yaşayan Mahmut Gürler, iddiaya göre geçen 10 Şubat tarihinde eşi Melek Gürler’i bodrumdaki kömürlüğe götürüp boğarak yaşamına son verdi.

Cinayetin ardından iş yerine giden koca, yakınlarını arayarak eşine ulaşamadığını söyledi. Bu durumun üzerine eve giden yakınları genç kadının cesedini buldu. İddiaya göre 2 çocuklu Gürler ailesi, kumar ve ev alma meselesinde bir süredir tartışıyordu. Olay günü tekrar eşiyle tartışan Mahmut Gürler çocuklarına evde oturmalarını söyleyerek eşi Melek Gürler’i kömürlüğe götürdü.

SOĞUKKANLILIKLA PLANINI ADIM ADIM YÜRÜTTÜ

Burada eşini boğarak öldüren Mahmut Gürler, daha sonra binadan ayrılarak iş yerine gitti. Melek Gürler’in olaydan 6 ay önce eşi hakkında uzaklaştırma kararı aldırdığı ve onu kısa bir süre önce affettiği öğrenildi.

İşte Zehra'nın Kazandığı Okul!

Olaydan sonra tutuklanan Mahmut Gürler, bugün İstanbul Adliyesi 40. ‘Ceza Mahkemesi’nde cinayetten hakim karşısına çıkacak. Duruşma öncesi SABAH’a konuşan Melek Gürler’in kardeşi Yonca Yıldız, “Bu nasıl soğukkanlı bir katil ki önce Melek ablamı öldürmüş. Sonra 3 bileziğini gasp etmiş. 11 yıllık evliydiler. Sonra da eşime ulaşamıyorum diye herkesi aramış. Yetmiyormuş gibi ‘her katil olay yerine geri döner’ sözünü doğrularcasına öldürdüğü Melek ablamın başına gelip, ah vah edip, seni kim öldürdü deyip, feryat etti” dedi.

“EMİNE NUR NASIL UNUTACAK BÖYLE BİR ACIYI”

10 Şubat günü yeğeni Emine Nur’un doğum günü olduğunu belirten Yonca Yıldız “Biz yeğenimin doğum gününe hazırlanırken, Melek ablamın ölüm günü oldu. Emine Nur nasıl unutacak böyle bir acıyı. Doğum gününde annesi babası annesini öldürdü. Oysa bir önceki doğum günlerinde anneleriyle nasıl mutluydu bu çocuklar. Şimdi 10 yaşında Emine Nur ve 3 yaşındaki Nefes’e ben, ablam ve annem annelik ediyoruz. Çocukların hep gözü yaşlı. Annelerini istiyorlar” dedi.

Olay gününü anlatan Yonca Yıldız “Mahmut eniştem bizi aradı. ‘Melek evde yok. Çocukları evde bırakmış gitmiş’ diye. Biz gittik. O da geldi. Kamera görüntülerinde de önce eve koşarak hızlı adımlarla gidiyor. Sonra sakin sakin çıkıyor. Sonra işe gidiyor. Bize ‘Melek yok’ diye telefon açıyor.’ Kızımızın doğum günü belki pasta almaya gitmiştir’ diyor. 

İşte Zehra'nın Kazandığı Okul!

“ABLAMIN CESEDİ BAŞINDA AH VAH EDİYORDU”

Ancak, kimse ablamın evden çıktığını görmemiş. Tefecilerle de işi oluyordu. ‘Acaba tefeciler mi yaptı dedik. Bilmiyorum’ dedi. Sonra bodruma indik. Kömürlükte ablamın cesediyle karşılaştık. O da ablamın cesedi başında ah vah ediyordu. Bu nasıl soğukkanlılık. En ağır cezayı almasını istiyoruz” dedi.

“ÖLDÜRDÜKTEN SONRA EŞİNİN PARMAĞINDAKİ YÜZÜĞE KADAR ALIYOR”

Melek’in ailesinin avukatı Şenol Çokgüler, sanık Mahmut Gürler’in eşini kasten öldürme suçundan hakim karşısına çıkacağını söyleyerek “Müebbet hapsi isteniyor. Ama biz ağırlaştırılmış müebbetle cezalandırılmasını istiyoruz. Çünkü sanık daha önce de Melek Hanım’ı boğmaya kalkmış. Bu ikinci teşebbüsü. 10 Şubat’ta ise eşini evinin bodrumundaki kömürlüğüne indirmiş. Önce başını yere vurmuş. Etkisiz hale getirmiş. Sonra boğmuş. Evine 4 dakika mesafedeki iş yerine gidiyor. Sonra gelip, eşini öldürüyor.

Kamera görüntülerinden anlaşılıyor mi eve gelirken üzerinde başka bir kıyafet var. Sonra, boğuşma esnasında üstü başı kan olunca yeniden kıyafetlerini değiştiriyor. Yine kameralarda görünüyor bu kez işe dönerken, başka kıyafetler var üzerinde. Öldürdükten sonra eşinin parmağındaki yüzüğe kadar alıyor. Bileziklerini alıyor. Kuyumcuya gidip, bozduruyor. Kuyumcuda kamera görüntüsü yok ama kuyumcunun ifadesi cinayet günü olaydan yarım saat sonra kuyumcuya gittiğini doğruluyor. Yüzükte isim yazdığı için aile kızlarının yüzüğünü tanıyor” dedi.