ABD’nin Fargo kentinde yaşam sürdüren Bill Fischer, dört günlük gezi dönüşü evde bıraktığı aracında aşırı bir sürprizle karşılaştı. Fischer sincabın aracının kaputuna 160 litrelik kabı dolduracak kadar ceviz sakladığını ayrım etti.

Bir sincap ağaçtan cevizleri toplayıp arabanızın motoruna stok yaparsa!

İş gezisinden döndükten sonra denetleme amaçlı aracının kaputunu açan Fischer, motorun bulunduğu bölgede kilolarca ceviz buldu.

Durum karşısında şaşkına dönen Fischer, cevizleri kızıl sincabın ağaçlardan toplayıp aracında depoladığını anladı.

Geçmişte benzeri durumlarla karşılaşan ancak aracında bu kadar çok cevizin depolandığını ilk kere deneyimleyen Fischer, Washington Post’a yaptığı açıklamada “Ağaca çok yakın duran başka araçlarım dahi var ve daima bu aracı seçiyor. Bilerek aracımı ceviz ağacından epey uzağa park ettim ancak hala buraya saklıyorlar” dedi.

“Birçok yerde, petek fanında, her yerde ceviz vardı. Sanırım kışın burada kamp gerçeklştirmeyi planlıyordu” diyerek konuşan Fischer, aracını temizledikten sonra neredeyse 160 litrelik kabı dolduracak kadar ceviz çıkardığını ekledi.

Bir sigorta şirketinde çalışan Fischer, cevizleri motordan temizlemesinin 7 saat sürdüğünü aktardı.

Geçtiğimiz yıllarda yaptığı gibi Fischer, Facebook sayfasında cevizleri ücret ödemeden dağıtacağını, alınmayanların şayet çöpe gideceğini belirtti.