İstanbul Ataşehir’de Can Göktuğ Boz’un samuray kılıcı ile katlettiği Başak Cengiz’in ön otopsi raporu çıktı.

Geçtiğimiz hafta İstanbul Ataşehir’de mimarlık eğitimi için Ankara’dan İstanbul’a gelen Başak Cengiz, Can Göktuğ Boz tarafından sokak ortasında samuray kılıcıyla öldürüldü. Samuray kılıcı ile dehşet saçan Can Göktuğ Boz önce emniyette, sonra savcılıkta ardından da tutuklanması talebiyle sevk edildiği Sulh Ceza Hakimliği’nde ifade verdi.

Boz, tasarlayarak canavarca hisle veya eziyet çektirerek öldürme ve silahla tehdit suçlarından tutuklandı. Öte yandan Sabah’ın haberine göre Cengiz’in ön otopsi raporu çıktı.

Bilirkişi doktor raporunda, Başak Cengiz’le ilgili ilk incelemede yaklaşık 30-35 yaşlarında, 160-165 santimetre boylarında ve 60-65 kilogram ağırlığında olduğu belirtildi. Sağ omzunda yaklaşık 5, göğüs kafesinde 25-30, vücut orta hatta 20-25 santimetre, omurgasında 4 adet kesi olduğu belirtildi.

Bel bölgesinden beyne uzanan noktalarda, sağ ayak bileğinde de aynı kesilerden olduğu kaydedilen raporda vücudunda toplamda 10 adet kesi olduğu vurgulandı. Bu kesilerin olay yeri görüntüleriyle de uyumlu yaklaşık 80-90 santimetre boyunda elde edilen kılıç ile oluştuğunun düşünüldüğü kaydedilen raporda, genç kadının çok sayıda organ yaralanmasının da bulunduğu ifade edildi.

Kesin ölüm nedeninin belirlenmesi için otopsi raporuna gerek olduğu kaydedilirken, işlemler için genç kadının cansız bedeninin Adli Tıp Kurumu Başkanlığı Morg İhtisas Dairesi’ne gönderilmesinin uygun olduğu belirtildi.

İŞTE SAMURAY KILIÇLI CANİ KATİLİN EVİ…

Camları gazete ile kapatılan odanın diğer tarafındaki duvarda ‘birleştir, farklı amaçla kullan, benzet’ gibi kelimeler görüldü. Kağıtlarda ‘herkes katil, kadın, erkek, tartışma’ gibi notlar bulundu. Öte yandan odada bulunan masada bozuk para, sigara kutusu, satranç, jenga, abaküs görüldü.

Göktuğ’un evindeki eşyalara ve duvardaki yazılara ilişkin değerlendirme yapan Uzman Psikolog ve Sosyolog Serap Duygulu, ‘Odaya baktığımızda oyunların olduğu bir genç odası gibi gözüküyor.’ ifadesini kullandı.