Kolpaçino, Kutsal Damaca filmleriyle son yıllarda genç kesime adını duyuran usta oyuncu Aydemir Akbaş Akşam gazetesinden Beyhan Benek’e yaptığı açıklamalarda gündemi sarstı. Ayrıntılar haberin devamındadır. 

İÇLER ACISI

“Türk basınının yaşayan en eski spor yazarlarından birisiniz. Bugün Türk futbolunu yorumlamanızı istesek neler söylersiniz?” sorusuna Akbaş “Bu kafayla futboldan bir şey olmaz. Bir kere kafa yapımızın değişmesi lazım. Selahattin Beyazıt Galatasaray Spor Kulübü’ne arsa bıraktı, bu arsanın satılıp mevcut borcun ödenmesi lazım.” dedi. “Biz borcu kapatacağımıza olan parayı eritip bir de üzerine yeni borçlar yapıyoruz” diyen Akbaş “Şampiyonluğu bırakın borcu ödeyin, ilk amacın bu olması lazım.

Dünyanın parasını verip Afrika’dan 5. sınıf futbolcu transfer ediliyor. Avrupa’dan emekliliği gelmiş oyuncuları getiriyoruz. Ağzımı bozmak istemiyorum. Biz bu mantıkla devam edersek futbol biter.” ifadelerini kullandı. Verdiği beyanatları yerine getirsin: Galatasaray’ın yeni başkanıyla ilgili Akbaş “Burak Elmas ne yapacak, şampiyon olsak o parayı yine elin Afrikalısı’na Romeni’ne verecek, borcu ödeyecek mi?

Borcu ödesin gelsin elini sıkayım. Ona şunu tavsiye ediyorum; kendisine değil Galatasaray’a çalışsın. Verdiği beyanatları yerine getirsin. Başarılı olması mümkün ama söylediklerinden saparsa kendi kaybeder. Genç ve dinamik oluşu önemli bir etken umarım başarılı olur. ” diyerek düşüncelerini dile getirdi. Antrenörlük yapmazdım:

Eski yönetimlerden dert yanan Akbaş “Şimdiye kadarki yönetimler verdiği sözleri yerine getirmedi, Burak Elmas söylediklerini yaparsa iki taraf da kazanır. Galatasaray’ın menfaatleri için kim taş üstüne taş koyarsa takdiri kazanır. Öte yandan Fatih Terim’e değinecek olursak ben onun yerinde olsam bu sene antrenörlük yapmazdım. Borç içinde bir takımı şampiyon yapsan ne olur yapmasan ne olur?” dedi.