Aspirin ve Limon Kürü Cilt Kırışıklıklarını ve Sivilcileri Yok Ediyor

EV YAPIMI BU YÖNTEM SAYESİNDE CİLT KIRIŞIKLIKLARI İLE SİVİLCELER TARİH OLACAK!
GENÇ GÖRÜNÜME YARDIMCI OLAN ASPİRİN LİMON MASKESİ MUTLAKA DENENMELİDİR.

Aspirinin içerisinde yer alan salisilik asit cilt yapısını onararak düzeltir. Limon suyuysa antibakteriyeldir. Ayrıca limon suyunda cilde iyi geldiği bilinen ve cilt lekelerini ortadan kaldıran bir de etken madde mevcuttur. Bu anlamda bu ikili ile yapılacak her maske cildi güzelleştirmeye ve sivilcelere iyi gelmektedir.

Malzemeler; 6 Adet aspirin, 1 tane limon, Bal, Zeytin yağı (Kuru ciltli olanlar için), bir çay kaşığı kadar Karbonat

Maskenin Tarifi Nasıl? Aspirinleri havan yardımı ile dövdükten sonra bir cam kase içerisine alın ve üzerine 2 yemek kaşığı limon suyunu ekleyin. Aspirin ve limon o an etkileşime girip yoğun bir kıvam aldığında bu karışıma 2 çay kaşığı bal ekleyin ve sonrasında (eğer kuru bir cildiniz var ise 2 çay kaşığı zeytin yağı ekleyin) karıştırın. Bu karışımı yüzünüzün tamamına ya da sadece sivilceli bölgeye uygulayın. Maske cildinizde yarım saat kaldıktan sonra karbonatlı nemli bez ile cildinizden maskeyi arındırın. Bu maskeyi ihtiyaca göre haftada 3 defaya kadar uygulayabilirsiniz.

Takipçi yorumu: Bu karışımı uzun seneler yapan bir teyzeyi tanıyorum. Kendisi tahminimce 62 yaşında ve cildi çok güzel. Hiç kırışıklık yok. Bana devamlı aspirin ve limon ile cilt temizliği yaptığını söylemişti.